pdf Anunt/invitatie de participare Lucrari de modernizare Spitalul Municipal Lupeni

Anunt / Invitaţie de participare

Nr. 6189/09.08.2019

Spitalul Municipal Lupeni  cu sediul in Mun. Lupeni, str. Padurarilor, nr. 2,  judetul Hunedoara, invita toti operatorii economici interesati sa isi depuna oferta tehnica/devizul de lucrari si propunerea financiara pentru categoria de servicii: Lucrari de renovare si reparatii generale.

Obiectul contractului:

• Renovarea a 10 saloane situate in corbul B din cladirea veche a spitalului, etaj I, sectia Medicina Interna – 5 saloane si etaj II Sectia Chirurgie generala – 5 saloane, din care 5 bai amenajate cu grup sanitar propriu.

Valoarea estimata a contractului in lei fara TVA : 162.184,87.00 lei.

Operatorii economici care desfasoara activitati similare cu obiectul contractului pot descarca Caietului de sarcini cu titlu gratuit de pe site-ul www.spital-lupeni.ro sectiunea Achizitii publice.

Oferta va fi depusa la secretariatul unitatii in plic inchis cu denumirea „Lucrari de modernizare Spitalul Municipal Lupeni” pana la data de 16.08.2019: ora 10:00.

Oferta poate fi transmisa si prin email la adresa: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. cu conditia ca toate documentele sa fie semnate cu semnatura electronica extinsa. Ofertele transmise dupa aceasta ora nu vor fi luate in calcul.

Mentionam ca dupa aceasta ora, ofertantul are obligatia de a publica in SICAP lucrarile ofertate in vederea efectuarii achizitiei cu denumirea „ Lucrari de modernizare Spitalul Municipal Lupeni”

Continutul plicului trebuie sa contina urmatoarele:

1. Devizul de lucrari elaborata astfel încât aceasta sa respecte cerinţele din Caietul de sarcini atasat;
  2. Propunerea financiară;
  3. Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 59-60 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice (evitarea conflictului de interese).

Preţul va fi exprimat în lei fără TVA;