pdf SERVICII DE REPARATII ,ÎNTRETINERE SPITAL SI EXPLOATARE CENTRALE TERMICE

FisaDate_No202731_IP.pdf

SECTIUNEA I: AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) DENUMIREA, ADRESA SI PUNCT(E) DE CONTACT: SPITALUL MUNICIPAL LUPENI Adresa postala: STR,PADURARILOR NR.2, JUD. HUNEDOARA , Localitatea: Lupeni , Cod postal: 335600 , Romania , Punct(e) de contact: Biroul ATA , Tel. +40 0254560650 , In atentia: Ec Lazar Dan Cristian , Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. , Fax: +40 0254560307 , Adresa internet (URL): www.spital-lupeni.ro , Adresa profilului cumparatorului: www.e-licitatie.roSECTIUNEA II: OBIECTUL CONTRACTULUI II.1) DESCRIERE II.1.1) Denumirea data contractului/concursului/proiectului de autoritatea contractanta/entitatea contractanta SERVICII DE REPARATII ,ÎNTRETINERE SPITAL SI EXPLOATARE CENTRALA TERMICA II.1.2) Tipul contractului si locul de executare a lucrarilor, de furnizare a produselor sau de prestare a serviciilor Servicii 16 - Servicii in afara celor cuprinse in Anexa II Locul principal de prestare: Str Padurarilor Nr 2 Codul NUTS: RO423 - Hunedoara II.1.3) Anuntul implica Un contract de achizitii publice II.1.4) Informatii privind acordul-cadru II.1.5) Descrierea succinta a contractului sau a achizitiei/achizitiilor Pentru buna functionare, intretinere precum si pentru interventii in caz de defectiuni accidentale, furnizorul de astfel de servicii trebuie sa asigure personal calificat pentru intretinerea instalatiilor de alimentare cu energie electrica (electricieni), instalatii sanitare(instalatori), precum si personal pentru intretinere si reparare tamplarie(tamplar), igienizare spital ( zugrav, vopsitor ) precum si curatenie in curtea spitalului ( muncitori necalificati ), intretinerea retelei de termoficare, exploatarea cazanelor pe gaz ( fochisti ). II.1.6) Clasificare CPV (vocabularul comun privind achizitiile) 50800000-3 - Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)